2022/06/02

Будівництво у військовий час

Як оживає ринок нерухомості у Луцьку, що відбувається з розтермінуваннями платежів, термінами виконання будівельних робіт, про наявність вигідних цінових пропозицій, про нові стандарти будівницта та реєстр нерухомості в умовах воєнного часу - інтерв'ю з Наталією Терпелюк, керівником консультаційних центрів будівельної компанії «Єврохолдінг».

 

- НАСАМПЕРЕД, ЯК КОМПАНІЯ «ЄВРОХОЛДІНГ» ВЕДЕ СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ В ТЕПЕРІШНІХ УМОВАХ?

- Зараз хочеться тільки одного — миру та свободи для рідної країни! Але ми повинні жити сьогодні і планувати майбутнє. Ми, будівельники, гостро відчуваємо відповідальність і розуміння того, що маємо забезпечувати українців сучасним та комфортним житлом. Тому, продовжили роботу на всіх об’єктах компанії «Єврохолдінг» практично у перший місяць вторгнення.

За останні два місяці у Луцьку ми завершили будівництво та здали в експлуатацію підземний паркінг «Яровиці», почали реєстрацію власності квартир 11-12-го під’їздів цього комплексу. На будівельному майданчику «Dream Town» теж активно працюємо. 3-й будинок готовий на 95%: завершуємо облаштування фасаду та проведення внутрішніх робіт. Також, продовжуємо зведення несучих стін 5-го та 6-го будинків. Мешканці 4-ї секції - уже готуються до ремонту.

У житловому комплексі «Kyiv Sky» облаштували дах, змурували стіни з керамоблоку, продовжуємо встановлювати вікна, проводити воду та опалення, зводити внутрішні перестінки. Сьогодні розпочали утеплення фасаду.

Ми маємо також будівництва у містах Вараш та Калуш. У житловому комплексі «Orange City», що у Вараші здали в експлуатацію 2-гу секцію, продовжуємо будівництво наступної. У Калуші завершили будівництво останньої четвертої секції «Яровиці Life» - на разі займаємось підготовкою документів до реєстрації власності.

 

- ЯК ЗМІНИВСЯ РЕЄСТР НЕРУХОМОСТІ В УМОВАХ ВОЄННОГО ЧАСУ?

- По-перше, доступ до реєстрів відновся не на всій території України. Міністерством юстиції затверджено перелік адміністративно-територіальних одиниць, в межах яких доступ закритий. У Луцьку та Вараші реєстр працює. Калуш ми ще чекаємо.

По-друге, посвідчити договір зможе лише нотаріус, який пройшов відповідну перевірку і включений у спеціальний перелік Міністерства юстиції.

По-третє, забороняється посвідчення договору купівлі-продажу нерухомості, якщо власник - фізична особа не підписує його особисто.

 

- СТОСОВНО ВАРТОСТІ КВАРТИР ТА ІНШОЇ НЕРУХОМОСТІ? ЩО ВИ ПРОПОНУЄТЕ ПОКУПЦЯМ?

Багато факторів зараз впливає на собівартість нерухомості: вартість та наявність робочої сили, логістики, матеріалів, пального. Ми прикладаємо чимало зусиль, щоб керувати цими факторами. Та, пропри все, своєму покупцю ми надаємо знижки, лояльні бонусні пропозиції, розтермінування під 0% на 12 місяців.  Наприклад, у «Kyiv Sky» - це до 94 000 грн при купівлі квартири. Бонусні пропозиції є на всіх об’єктах, детальніше можна дізнатись у консультаційних центрах компанії. Індивідуальний підхід і до формування ціни на оренду комерційної нерухомості.

 

- І, НАОСТАНОК, ЯК НА ВАШУ ДУМКУ, ЗМІНЯТЬСЯ СТАНДАРТИ БУДІВНИЦТВА ЖИТЛА ПІСЛЯ ПЕРЕМОГИ?

- Думаю у нових нормах має бути прописана наявність бомбосховища або підземного паркінгу зі спеціально облаштованими для укриття приміщеннями. До речі, підземний паркінг ми збудували у кожному житловому комплексі Луцька. Можливо, стіни з армованого бетону, як у нас на «Kyiv Sky». Якісна соціальна інфраструктура: просторі подвір’я без машин, відеоспостереження, безбар’єрність, озеленення, тощо. Переконана, що буде багато гарних ініціатив від фахівців галузі. А ми будемо їх втілювати – будувати якісно та обдумано.

 

Контакти у консультаційних центрів компанії «Єврохолдінг»:

«Kyiv Sky» - 067 442 09 09

«Dream Town» - 099 327 27 27

«Яровиця» - 095 031 07 78

«Orange City» -  068 010 04 04

Щоб дізнатись більше про новини будівництва, підписуйтесь на телеграм канал t.me/novobudovy_lutsk